Tam gdzie rodzi się życie

  • on 14 marca 2017

Tam gdzie rodzi się życie

 

http://boleslawiec.tv/wideo/tam-gdzie-rodzi-sie-zycie/


żywa okładka książki

W sobotę, 11 marca 2017 o godz. 17:00, w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, uczestniczyłyśmy w promocji najnowszej książki Ojca prof. dr. hab. Zdzisława Józefa Kijasa OFM Conv. pt. „Tam gdzie rodzi się życie”. Autora powieści o wyjątkowych kobietach XIX wieku, pochodzących z terenów Śląska, a konkretnie z Nysy, Prudnika i okolic. Ojciec Zdzisław Kijas , franciszkanin, wybitny teolog, od wielu lat pracownik watykańskiej Kongregacji ds. świętych, autor książek i artykułów naukowych, wychowawca i pedagog, przybył do Bolesławca na zaproszenie wspólnoty parafialnej Bolesławieckiej Bazyliki Maryjnej oraz Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Jego publikacja jest powieścią historyczną, opisującą cztery niezwykłe Kobiety: Klarę Wolff, bł. Marię Luizę Merkert, Matyldę Merkert oraz Franciszkę Werner, które przyczyniły się do powstania w 1842 r.  naszego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Poświęciły swe życie setkom ubogich, chorych i opuszczonych ludzi, czyniąc wszystko, by ulżyć ich cierpieniom, niosąc bezinteresowną pomoc. Pokazuje, że człowiek – wbrew wszelkim przeciwnościom – zdolny jest czynić dobro.

Podczas spotkania można było zakupić książki i uzyskać autograf Autora. Spotkanie prowadzili: Ewa Lijewska-Małachowska, dyrektor BOK-MCC, oraz ks. prałat dr hab. Andrzej Jarosiewicz, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja.


Wraz z bardzo licznie zebranymi Mieszkańcami Bolesławca i okolic, miałyśmy okazję uczestniczyć w pouczającej i głębokiej prezentacji powieści przedstawianej przez samego Autora, który wyjaśnił, że opisał w niej  historię  czterech niezwykłych Kobiet:Klary Wolf, bł. Marii Luizy Merkert, Matyldy Merkert oraz Franciszki Werner które przyczyniły się do powstania w 1842 r.  naszego Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Poświęciły swe życie setkom ubogich, chorych i opuszczonych ludzi, czyniąc wszystko, by ulżyć ich cierpieniom, niosąc bezinteresowną pomoc.Swoim życiem pokazały ,że człowiek – wbrew wszelkim przeciwnościom – zdolny jest czynić dobro.nie godząc się na bezczynność na widok cierpienia innych  wyjść naprzeciw ludzkiej biedzie, samotności w chorobie, cierpieniu, umieraniu. W swoim wystąpieniu, Ojciec Zdzisław Kijas  starał się udzielić odpowiedzi na ciągle ważne pytania: co znaczy kochać prawdziwie? Jak pomagać, aby nie poniżać? Jak mądrze towarzyszyć temu, kto cierpi lub umiera? Co robić, aby nie zrezygnować z ideałów, mimo przeciwnych wiatrów? Co znaczy prawdziwa przyjaźń i jak ją utrzymać?

http://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-diecezja/15438-tam-gdzie-rodzi-sie-zycie-powiesc-o-nadziei-i-milosci-do-czlowieka

 

WSZYSTKO Z MIŁOŚCI KU BOGU! Amen.

 

Patrz GALERIA…


Pozostaw komentarz

Please enter your name.
Prosimy o wpisanie komentarza

Translate »