MŁODZI UBOGIM

  • on 24 listopada 2016

MŁODZI UBOGIM

Kontynuując spotkanie z serii Młodzi – Ubogim, w dniach 9-11 grudnia 2016 r., kilkadziesiąt młodych osób przeżywało adwentowe dni skupienia połączone z pieczeniem pierników, przeznaczonych na Wigilię dla Ubogich i Bezdomnych. Podobnie, jak w listopadzie  sobotnie przedpołudnie spędziliśmy z Jezusem przed Najświętszym Sakramentem. Każdy miał również możliwość posprzątać w sercu przed Świętami Bożego Narodzenia i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Chcemy tak jak św.Elżbieta widzieć Chrystusa w drugim człowieku… 

Kontynuując spotkanie z serii Młodzi – Ubogim, w dniach 9-11 grudnia 2016 r., kilkadziesiąt młodych osób przeżywało adwentowe dni skupienia połączone z pieczeniem pierników, przeznaczonych na Wigilię dla Ubogich i Bezdomnych. Podobnie, jak w listopadzie  sobotnie przedpołudnie spędziliśmy z Jezusem przed Najświętszym Sakramentem. Każdy miał również możliwość posprzątać w sercu przed Świętami Bożego Narodzenia i skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. „Kilka słów na temat…” skierował do nas o. Wojciech Kobyliński, który odczarował trochę Boże Narodzenie , tłumacząc „Jak i dlaczego Pan Bóg wpadł na pomysł, że stanie się człowiekiem”.

 

 

Po obiedzie zabraliśmy się do pracy i wśród ogólnej radości najpierw wycinaliśmy piernikowe wzory, by później, już upieczone – ozdabiać, każdy wg swojej wyobraźni. Pierniki rzeczywiście były nie tylko w kształcie serca, ale były robione z serca…. Oprócz podstawowych składników, było w nich dużo miłości.


 

 

Wieczorem modliliśmy się podczas Mszy św. roratniej, również w intencji naszych Ubogich, a na zakończenie dnia – obejrzeliśmy film „Wielki Mike”: prawdziwa historia bezdomnego chłopaka, którego życie zmieniło się o 180 stopni dzięki miłości przybranej rodziny.

 

 

W niedzielę – tradycyjnie już – odwiedziliśmy Chorych z naszego Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, by wraz z świątecznymi życzeniami poczęstować każdego  „piernikiem z serca”.

 

 

Dziękujemy Wam Młodzi Przyjaciele, że jesteście z nami i tak jak potraficie wspieracie nas swoją modlitwą i pracą.
Niech Betlejem i Boże Narodzenie trwa zawsze w naszych sercach.

My jako Siostry Elżbietanki wspieramy Was modlitwą szczególnie w czasie codziennej Eucharystii.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tych dni.

 

GALERIA PIERNIKI 2016

BUŁECZKI ŚW.ELŻBIETY

 
 

W dniach 18-20 XI 2016 r., z okazji Uroczystości św. Elżbiety, Patronki Sióstr Elżbietanek oraz Opiekunki wszystkich Ubogich i Potrzebujących odbyły się w naszym Domu, jak, co roku, od kilkunastu lat, rekolekcje weekendowe pt. Wy dajcie IM jeść. Spotkanie prowadził o. Robert Pyrka cmf. Gościnnie przybył do nas o.Biskup Jacek Kiciński cmf.

 

W piątkowy wieczór zjechało się z różnych stron Polski ok. 70 młodych osób (16+), by przygotować się i uczestniczyć w spotkaniu z Ubogimi i Potrzebującymi, którzy na co dzień korzystają z posiłków w naszej Jadłodajni. W sobotnie przedpołudnie Młodzi mieli swój czas skupienia: konferencję o tym, jak mądrze pomagać i uczyć się przyjmować pomoc oraz adorację Najśw. Sakramentu czyli „Sam na Sam z Jezusem” z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

Po obiedzie, tradycyjnie już, zabraliśmy się do pracy. Pod „wodzą”   siostry Jany, podzieleni w grupy, robiliśmy – od podstaw – bułeczki. A więc najpierw rosło ciasto drożdżowe,  potem formowaliśmy bułeczki, by z kolei nadziewać je marmoladą i piec w naszej piekarni.Zabawy było przy tym, co nie miara, a potem oczywiście duuuużo sprzątania. Późnym popołudniem przywitaliśmy Ubogich i wspólnie przeżyliśmy Eucharystię w kaplicy św. Józefa.


Nasze świętowanie wraz ze św. Elżbietą zakończyło się agapą. Był bigos a potem do ciepłej herbaty upieczone wcześniej bułeczki i …. Mnóstwo radości. Podczas agape mogliśmy zobaczyć przygotowaną przez młodzież muzyczną pantomimę.


 


 

W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy św., w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym, po której Młodzi odwiedzili Chorych w Ich pokojach, częstując bułeczkami i śpiewając wspólnie piosenki.


GALERIA BUŁECZKI ŚW.ELŻBIETY 2016

 

Pozostaw komentarz

Please enter your name.
Prosimy o wpisanie komentarza

Translate »