Błąd bazy danych WordPressa: [You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '%' at line 1]
SELECT * FROM wp_revslider_sliders %

Księga Modlitw

Zapraszamy do wpisywania swoich modlitw.

O zgromadzeniu
Dowiedz się więcej
o Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety
Kliknij
Formacja zakonna
Dowiedz się więcej
o Naszej Formacji zakonnej
KLIKNIJ
Galeria
Zobacz relacje z Naszych ostatnich
spotkań, wydarzeń
KLIKNIJ
Kontakt
Skontaktuj się z Nami poprzez telefon, adres email bądź odwiedź nas
KLIKNIJ

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, podobnie jak wiele innych żeńskich zgromadzeń zakonnych, wyrosło na gruncie potrzeb społecznych XIX wieku. Zrodziło się ono w Nysie i było pierwszym rodzimym zgromadzeniem Ziemi Śląskiej, powstałym po kasacie zakonów przez rząd pruski w 1810 roku. Geneza i rozwój Zgromadzenia wiążą się ściśle ze specyfiką przemian, jakie zachodziły na Śląsku w wyniku natężającego się rozwoju gospodarki kapitalistycznej.

Pod naporem przemysłu fabrycznego nastąpiła ruina drobnych producentów, którzy z chwilą likwidacji warsztatu stawali się poszukiwaczami pracy. Do nich dołączyli chłopi opuszczający masowo wieś, by szukać lepszych warunków bytu w nowo powstających ośrodkach przemysłowych. W ten sposób rozwinął się w pierwszej połowie XIX stulecia ogromny ruch migracyjny jako jedno z ogniw narastających coraz bardziej problemów ekonomiczno – społecznych.

Untitled-1

Norwegia

fl_45

Niemcy

fl_43

Kazachstan

cz

Czechy

fl_37

Ukraina

fl_34

Włochy

fl_03

Rosja

fl_21

Paragwaj

fl_18

Węgry

fl_13

Jerozolima

fl_11

Tanzania

fl_09

Brazylia

Kliknij we flagę, aby przejść na stronę Sióstr Elżbietanek w wybranym Państwie.

Translate »